subheader

Mac Bilgisayarlar Üzerinden Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Mac Bilgisayarlar Üzerinden Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Uzak masaüstü bağlantısı, bir windows bilgisayarı başka bir bilgisayardan uzaktan kontrol etmeye yarayan bir teknolojidir. Bu teknoloji sayesinde, Uzak bilgisayara bağlanarak uzak bilgisayarı yönetebilir, dosya paylaşabilir, program çalıştırabilirsiniz. Bu makalede, Mac bilgisayarlar üzerinden uzak masaüstü bağlantısı yapmanın yöntemini anlatacağız.

Microsoft Remote Desktop Programı Kullanarak Uzak Masaüstü Bağlantısı Yapmak

App Store üzerinde sunulan Microsoft’un Microsoft Remote Desktop uygulaması ile Windows Sanal Sunuculara uzak masaüstü bağlantısı gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem bir kaç kısa adımda gerçekleştirilebilmektedir. Adımlar aşağıdaki gibidir;

1. Microsoft Remote Desktop Uygulamasını edinin

Uzak Masaüstü bağlantısı gerçekleştirebilmek için öncelikle App Store’a giderek Microsoft Remote Desktop programını bilgisayarınıza yüklemeniz gerekmektedir. Bu program ücretsiz sunulan bir programdır.

2. Uzak Sunucu Bilgilerini gerekli kısımlara doldurun;

PC Name kısmında sunucunuzun tanımlanan IP Adresi, User Account kısmında ise sunucunuzun kullanıcı adı ve şifresi girilmelidir. Çoğu windows uzak sunucuda kullanıcı adı varsayılan Administrator olarak tanımlanmaktadır.

Bu işlemleri yaptıktan sonra programın ana ekranına ilerleyerek, buradan eklemiş olduğunuz uzak bilgisayarı seçerek bağlantı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bu makalede, Microsoft Remote Desktop programını kullanarak, Mac bilgisayar üzerinden Windows Uzak Bilgisayara nasıl uzak bağlantı kurabileceğinizi anlattık. Umarız bu makale size faydalı olmuştur.