Ana Sayfa > Sanal Sunucu - Hosting > Web Hosting

Yüksek Performanslı Web Hosting

Ekonomik ve Performanslı Web Hosting paketlerimizden size uygun olanı seçin. CPanel Web Hosting & LiteSpeed ile kesintisiz ve hızlı hosting paketlerimiz ile web sitenizi bir adım ileri taşıyın!

WordPress & Daha Fazlası

Hosting paketlerinde tek tıkla istediğiniz yazılımları kolayca yükleyebilirsiniz.

softaculous

Websiteniz için En İyisi!

Hosting paketlerimizde varsayılan olarak sunulan özelliklerden bazıları

Site Oluşturma Paneli

Site oluşturucu ile dakikalar içerisinde kolayca sürükle bırak ile sitenizi hazırlayın.

Ücretsiz Optimizasyon

Performanslı kullanım için optimizasyon işlemlerinizi kurulum öncesinde tamamlıyoruz

Tek Tıkla Kurulum

Kurulum derdine son. Tek tıkla ihtiyacınız olan WordPress, Joomla gibi yazılımları kurabilirsiniz.

99.8% Uptime Garantisi

Istanbul Lokasyon veri merkezimiz ve sunucularımız ile en hızlı şekilde erişim

RAID Yapısı

Yedekli yapı ile verilerinizi güvene alırken aynı zamanda performası üst seviyeye çıkartıyoruz.

7/24 Destek Ekibi

Destek ekibimizden websiteniz ile ilgili tüm soru ve sorunlarınıza cevap alabilirsiniz.

24/7/365 Alanında Uzman Destek Ekibimiz

İlgili teknik destek ekibimiz sorunlarınıza çözüm üretmek için burada! Destek Ekibimizle 7 Gün 24 Saat iletişime geçebilirsiniz.

server room

Sık Sorulan Sorular

Sıkça sorulan soruları bu alandan görüntüleyebilirsiniz. Hala sorularınız var ise Canlı Destek üzerinden ve iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Hosting, kişi ya da kurumlara ait olan web sitelerinin kesintisiz şekilde hizmet vermesine imkân sağlayan bir sistemdir. Bu hizmet vasıtası ile web sitesine veri girişi gerçekleştirilir, domain tanımlamaları sağlanır ve web sitesi yayına hazır hale gelir. Hosting hizmetinin diğer adı da "barındırma" hizmetidir.

Paylaşımlı hosting, sağlayıcıların bir fiziksel web sunucusunda birden fazla web sitesini barındırdığı, popüler bir hosting seçeneğidir. CPanel gibi yazılımlar üzerinde birden çok web sitesi yayınlanabilir. Trafik durumunuza göre web hosting üzerinden veya Paylaşımlı Hosting üzerinden kullanım sağlayabilirsiniz.

cPanel, web hosting müşterisine web sitelerini ve paylaşımlı sunucularını kolayca yayınlamalarına ve yönetmelerine imkan sağlayan bir web hosting kontrol panelidir. WordPress, OpenCart, Drupal, Magento ve Joomla gibi çeşitli içerik yönetimi sistemlerini (CMS) tek tıkla kurarak isteğe göre kullanım sağlamanıza olanak tanır.

CloudLinux

Dengeli CPU, RAM ve Disk I/O sınırlarıyla web sitenizi olabilecek en performanslı şekilde yayınlayın.

CageFS

Sanallaştırılmış kafseleme sistemiyle web sitenizi zararlı yazılımlara karşı balhost ile koruma altına alın.

BalHost Web Hosting ile WordPress, Joomla, Drupal, Magento dahil bir çok CMS yazılımını tek tıkla kurup kullanmaya başlayabilirsiniz.

✅ Bal Host Web Hosting
✅ Uptime %99 Garanti
✅ Teknik Destek 7/24/365
✅ Site Oluşturma Paneli Ücretsiz

Web Hosting Nedir?

Web Hosting hizmeti, web sitesinin tasarımı, içeriği ve veri tabanı gibi bazı bölümlerinin bir sunucuda saklanmasını ve İnternet üzerinden kullanıma sunulmasını içerir. Web hosting hizmetleri, web sitelerini barındırmak için gereken sunucuları ve yazılımı sağlar.

Bu hizmetler genellikle ücretlidir ve birçok farklı seçenek sunar. Örneğin, küçük bir blog için düşük trafikli bir paylaşımlı hosting hizmeti yeterli olabilirken, bir e-ticaret sitesi, daha verimli bir sunucu ve daha iyi ölçeklenebilirlik sunan bir VPS (Virtual Private Server) veya özel sunucu gerektirebilir.

Web hosting hizmetleri genellikle web sitesini İnternet üzerinden erişilebilir kılan bir alan adıyla gelir. Örneğin, www.example.com, bir web sitesini İnternet üzerinden erişilebilir kılmak için kullanılır.

Web Hosting Ne İşe Yarar?

Web Hosting, hizmetleri genellikle web sitesini İnternet üzerinden erişilebilir kılan bir alan adıyla gelir. Örneğin, www.example.com, bir web sitesini İnternet üzerinden erişilebilir kılmak için kullanılır. Web hosting hizmetleri, web sitesi oluşturmak isteyen bireylere veya işletmelere yardımcı olur.

Bu hizmetler, web sitesi oluşturmak isteyen kişi veya işletmelerin web sitesinin tasarımını, içeriğini ve veri tabanını sunuculara yükleyerek İnternet üzerinden kullanılabilir hale getirmelerini sağlar. Bu sayede web sitesi yaptırmak isteyen kişi veya şirketler, ürünlerini ve hizmetlerini dünya çapında milyonlarca kişiye sunabilmektedir.

Web Hosting Gerekli mi?

Web Hosting hizmeti gereklidir. Bir web sitesine internet üzerinden erişilebilmesi için, web sitesinin tasarımı, içeriği ve veri tabanı gibi unsurlarının bir sunucuda saklanması ve internet üzerinden kullanıma sunulması gerekir. Bu işlevleri gerçekleştirmek için web hosting hizmetleri gereklidir.

Web hosting hizmetinin sona ermesi, web sitesine İnternet üzerinden erişilemeyeceği anlamına gelir. Bu durumda web sitesi domaini üzerinden erişim sağlanamayacak ve ziyaretçiler web sitesine erişemeyecektir.

Web hosting hizmetleri genellikle bir ücret karşılığında sunulur ve sınırlı bir süre için geçerlidir. Bu süre sonunda web hosting hizmetinin yenilenmesi gerekmektedir. Web hosting hizmeti yükseltilmedikçe veya başka bir hosting hizmeti ile değiştirilmedikçe, web sitesine internetten erişilemez.

Bir web hosting hizmetinin sona ermesi, web sitesinin sahibi olan kişi veya şirket için ciddi sorunlara neden olabilir. Bu durumda web sitesi domaini üzerinden erişim sağlanamayacak ve ziyaretçiler web sitesine erişemeyecektir. Ayrıca tasarım, içerik ve veri tabanı gibi web sitesi öğeleri kaybolabilir. Bu nedenle, web hosting hizmetiniz sona ermeden web hosting hizmetinizi yükseltmeniz veya başka bir hosting hizmetine geçmeniz önerilir.