header

Sanal Sunucu

Yüksek Performanslı Sanal Sunucu
Ekonomik ve Performanslı Sanal Sunucu paketlerimiz ile her tür projenizi kesintisiz ve hızlı olarak balhost bünyesinde barındırın.E5 2699 v4 CPUDDR4 RamSSD Disk


Trafik


Kontrol Paneli


Port

Fiyat

TL

Kurumsal altyapı ile ekonomik çözümler.
destek

7/24 Alanında Uzman Destek Ekibimiz

İlgili teknik destek ekibimiz sorunlarınıza çözüm üretmek için burada! Destek Ekibimizle 7 Gün 24 Saat iletişime geçebilirsiniz.

Destek Talebi

Sanal Sunucu Paketlerinde Sunulan Özellikler

RAID Yapısı

Kullandığımız yedekli RAID yapısı ve Güçlü Donanımlarınız ile Hızlı ve Güvenli Şekilde sanal sunucunuzu kullanabilirsiniz.

1 Gbp/s Ağ

Güçlü altyapımız ile projelerinizde hızın tadını çıkarın. Yüksek ağ kapasitemiz ve Türkiye Lokasyonlu sunucularımız ile websiteniz ve projelerinizin yüklenme hızlarındaki farkı hissedeceksiniz. Güçlü altyapımız ile size Hızlı ve Performanslı bir kullanım garanti ediyoruz.

DDoS Koruması ve Güvenlik

Mikrotik, Juniper ve Fortinet üst seviye cihazlarımız ile kesintisiz hizmet. Layer 4/2/3 Yurtiçi ve Yurtdışı korumamız ile kesintisiz şekilde kullanım sağlayın.

sanal sunucu
Sanal Sunucu

Özel IP Adresi

Sanal sunucu hizmetlerimizle birlikte 1 Adet Özel IPv4 adresi tanımlanmaktadır. Dilerseniz Ekstra IPv4 Satın alarak IPv4 Sayısını arttırabilirsiniz. IPv4 adresi sadece size özel olduğu için Amazon,EBay gibi market alanlarında sorunsuzca kullanım sağlayabilirsiniz.

İstanbul/Türkiye Lokasyon

İstanbul/Türkiye Lokasyon Altyapımız ile tüm Türkiye'den gecikmesiz ve hızlı şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

Ekonomik Fiyatlar

Uygun fiyatlandırma ve performanslı sanal sunucu seçeneklerimiz ile sizin için projenizi en ekonomik hale getiriyoruz.

Balhost

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça sorulan soruları bu alandan görüntüleyebilirsiniz. Hala sorularınız var ise Canlı Destek üzerinden ve iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Sanal Sunucu nedir ?

Virtual Dedicated Server (VDS) olarak da bilinen sanal sunucu teknolojisi kısaca, bir sunucu üzerinde birbirinden bağımsız olarak birden fazla işletim sisteminin bulundurulmasıdır. Tek bir fiziksel içinde bulunan sanal sunucular ile fiziksel sunucuda yapılan işlemlerin neredeyse tamamı yapılabilmektedir. Sanal sunucularda Windows ve Linux gibi bir çok işletim sistemi kullanılabilir.

Birçok şirket, özel donanım çözümleriyle birlikte gelen işlevsellik ve özelliklerden yararlanmaya devam ederken, web sitelerini barındırma maliyetini azaltmak için sanal sunuculara yöneliyor. Sanal sunucular, işletmelere gelişmiş ölçeklenebilirlik, daha iyi performans ve daha güvenilir çalışma süresi dahil olmak üzere çok çeşitli avantajlar sağlayabilir.

VDS ve VPS Farkı nedir ?

Virtual Dedicated Server (VDS) ve Virtual Private Server (VPS), yıllar içinde giderek daha popüler hale gelen iki popüler barındırma çözümüdür. Aralarındaki temel fark, kaynakların sunucuda tahsis edilme ve yönetilme biçiminde yatmaktadır. VDS, kullanıcıların kendi tahsis edilmiş sanal sunucularına tam kök erişimle erişmelerine olanak tanıyan, yani ortamlarını istedikleri gibi özelleştirebilecekleri güçlü bir barındırma seçeneğidir. Öte yandan, VPS, paylaşılan yapısı nedeniyle daha az kontrol ancak daha fazla esneklik sunar. VDS ile, başka kimseyle paylaşılmayan özel alanınıza ve ip adresine sahip olursunuz. Bu, web siteleri veya uygulamaları için güvenilir bir barındırma çözümü arayan işletmeler veya bireyler için idealdir. Ayrıca kullanıcılara yüksek bant genişliği ve donanımsal kaynak sağlar, bu nedenle kullanım sırasında kaynakların bitmesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Kaynak ihlali söz konusu olmadığından sitelerin birbirini etkilemesini önleyen ve daha yüksek güvenlik seviyesi sağlayan VDS, en avantajlı sanal sunucu çözümüdür. Ancak paylaşımlı hostingten daha fazla performans ve kontrol sunan hesaplı bir çözüm arayanlar için VPS sunucular da uzun süre yeterli olacaktır. VDS Sunucuların aksine VPS sunucularda kaynaklar paylaştırılmaktadır. Bu nedenle performans isteyen kullanıcılar için VDS Sunucu tercih etmek daha mantıklı olacaktır.

Sanal Sunucularda hangi işlemciler kullanılmakta?

Sanal sunucular, uygun maliyetli ve ölçeklenebilir yapıları nedeniyle her büyüklükteki işletme için giderek daha popüler hale geliyor. İster küçük bir işletme, ister kurumsal düzeyde bir şirket olun, güvenilir ve güvenli bir sanal sunucuya erişiminiz olması çok önemlidir.

Sanal sunucunuz için bir işlemci seçerken dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır. Intel işlemciler, mükemmel performansları ve güvenilirlikleri nedeniyle uzun süredir endüstri standardı olmuştur. Intel'in Xeon serisi, ölçeklenebilirliği ve güvenlik yetenekleri nedeniyle özellikle sanal sunucu ortamları için çok uygundur. Ayrıca HyperThreading teknolojisi ile artırılmış verimlilik sunar. AMD işlemciler, uygun fiyat noktasındaki yüksek performans yetenekleri nedeniyle son zamanlarda daha popüler hale geldi.

Biz Balhost olarak sizlerin en üst düzey performansını önemsediğimiz için Sanal Sunucularımızda Intel Xeon Serisi sunucu yükleri için üretilmiş işlemciler kullanılmaktadır. E5 2697 v2 ve daha üstü model işlemciler ile hizmet vermekteyiz.

Hangi Web Hosting Panellerini Kurabilirim ?

Olumlu bir kullanıcı deneyimi sağlamak için web siteniz veya uygulamanız için doğru web barındırma panelini seçmek çok önemlidir. Bu kadar çok seçenek mevcutken, hangi seçeneğin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemek zor olabilir. Neyse ki Balhost, piyasadaki en güvenilir web barındırma panellerinden oluşan kapsamlı bir seçim sunar.

Bir web sitesi barındırıcısı seçerken, ne tür panellerin mevcut olduğunu kontrol ettiğinizden emin olun. Popüler seçenekler arasında cPanel, Plesk ve DirectAdmin bulunur. Bunların her biri, web sitenizi daha iyi yönetmenize yardımcı olabilecek farklı özellikler sunar. Örneğin cPanel, DNS yapılandırması için otomatik yedeklemeler ve araçlar sunarken, Plesk sezgisel bir arayüze ve çoklu dil desteğine sahiptir. Ayrıca, DirectAdmin sınırsız etki alanı barındırma sağlar ve kullanıcıların kontrol panellerini spam filtreleri veya virüs tarayıcıları gibi eklentilerle özelleştirmesine olanak tanır.

Web Hosting Paneli kurulumu yapılmasını istiyorsanız; sipariş ekranında kurulmasını istediğiniz hosting panelini belirtmeniz yeterli olacaktır. BalHost ücret talep etmeden belirttiğiniz panelin kurulumlarını gerçekleştirerek sanal sunucunuzu bu hosting paneli ile teslim edecektir.