subheader

Sunucu Kiralama Hizmetleri

Sunucu Kiralama Avantajları

Sunucu kiralama ya da almak projenin özelliğine ve bütçeye göre değişmektedir. Günümüzde büyüyen veya yeni kurulan firmaların bilgi teknolojisi için altyapı yatırımlarına iki alternatif bulunur, bunlar; sunucu kiralama ve sunucu almaktır.

Sunucu Kiralama ve Sunucu Alma Etkileri

Sunucu kiralamak ve almak arasındaki en önemli etmenlerden birisini sunucu fiyatları oluşturur. Fiyatlar kiralama ve alma arasında farklılık gösterdiğinden özellikle kısıtlı bütçeye sahip olanlar kiralamayı tercih edebilirler. Bu sayede önemli bir tasarruf elde edebilirler. Yüksek verimlilikle çalışmaya odaklı sunucular, satın alımlarda maliyetli olabilirler. Fakat uygun maliyetli çözmek için kiralama seçenekleri avantaj sağlar.

Kiralama ile tercih edilen sunucular, kiralama sözleşmesi içinde tam kullanım ve erişim hakkına sahiptir. Bu bakımdan aslında satın alma ile aynı özellikleri gösterir. Sadece kiralama için her ay belirlenen ücretin ödenmesi gerekmektedir. Diğer yandan sunucu satın alındığında sadece tek seferlik ödeme yapılır ve periyodik şekilde yapılması gereken ödemelerin de önüne geçmiş olursunuz. Örneğin VDS al seçeneği ile birlikte projenizin beklentilerini karşılayacak olan VDS seçimini yapabilirsiniz.

Sunucular Neden Avantajlı?

Sunucu satın al seçeneği sunucunun belirli dönemler için maliyet gerektirmeden tek seferde sizin olmasını sağlar. Ancak yeni projesi olanlar ve bunun için yeteri kadar kaynak ayıramayanlar için sunucu VDS kiralama çok daha avantajlıdır. Sunucular diğer hosting seçeneklerine göre önemli avantajlar içerir;

• Bilgi teknolojisi için ideal kaynak ayrımı mümkündür.

• İş tanımına en uygun olan ekipmanları uyumlu hale getirebilirsiniz.

• Size ait olan sunucu tanımlanır.

• Güvenlik açısından yüksek kontrol sunulur.

• Başka sunucularda meydana gelebilecek sorunlardan kendi sunucunuz etkilenmez.

Bu özellikler aslında kiralama ve satın alma için aynıdır. Sunucu tercih ettiğinizde proje tanımınıza göre en uygun olan seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Eğer projeniz çok yüksek verimlilikte kaynak ayrılmasını gerektiriyorsa bu durumda üst düzey sunucular için kiralama yerine satın almak ekonomik açıdan avantaj sağlayacaktır. BalHost tarafından sunulan sunucu seçenekleri ile uygun fiyatlı çeşitlerden yararlanabilirsiniz. Üstelik sunucuyu tercih ederken iş tanımınıza en uygun olacak şekilde özelleştirme yapma imkanınızın da olması kiralama ve satın almada doğru çözümlerden yararlanmanızı sağlamaktadır.